Kullanım Şartları

BATES GRUP BATES KLİMA MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ’ye (bundan böyle BATES GRUP olarak anılacaktır) ait ürün ve mizmetleri için satış hizmeti dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere çeşitli ürün ve hizmetlerin tanımıtının ve/veya satışının yapıldığı, kullanıcılarına bilgi edinme ve/veya online alışveriş imkanı sağlayan web sitesleridir. Lütfen aşağıdaki koşulları okuyunuz. Siteye girmeniz, sitede yer alan “Hizmetler” den yararlanmanız BATES GRUP ile aranızda belirlenmiş aşağıdaki yazılı hukuki koşullara bağlıdır.

2. Genel Kullanım Koşulları:
Siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren, bu web sitesi ile varsa diğer ilintili sitelere ve bu site üzerinden veya bu site aracılığıyla sunulan ticari iletişim, ticari elektronik ileti, belirli hizmetler, ara yüzler ve işlevlere erişim, kullanım ve alma hakkı kazanmış olursunuz.
i. Bu siteye girmeniz, siteyi kullanmanız kullanım politikasını, koşullarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bunun için herhangi bir formda alınmış ya da oluşturulmuş “kabul beyanınız” aranmaz.
ii. BATES GRUP tarafından herhangi bir hizmet için seçenekli olarak; üye olmanız ya da açık kabul beyanınız gerektiği durumda “kabul ve onay” adımlarını seçerek burada yazılı kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
iii. Kullanım Koşulları ile gizlilik hükümlerinde öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi ya da onay/izin koşullarını karşılayamayacağınızı düşünüyorsanız, bu siteyi kullanmayınız. Bununla birlikte, kabul beyanınızın geçerliliği için aranan yaşta değilseniz ya da kısıtlılığınız söz konusu ise kabul beyanınızın hukuken bir geçerliliği olmayacağından bu site ve hizmetleri kullanmayınız.
iv. Sitedeki bazı hizmetlerin kullanımı veya bu hizmetlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.

3. Kullanım Koşullarının Takibi/Değişiklik:
BATES GRUP tarafından kullanıcılara (Kullanıcı tabiri, üyelik dâhil siteye giren herkesi ifade eden genel terim olarak kullanılmıştır.) mümkün olan en iyi hizmetin verilebilmesi için site devamlı yenilenmekte ve güncellenmektedir.
i. Yenilik ve güncellemelere bağlı olarak sunulan hizmetlerde değişiklik meydana gelebilecektir.
ii. BATES GRUP, herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin site hizmetlerinde, kullanma koşullarında değişiklik yapma ya da yeni/ ek hizmetler ile yeni/ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Gerekli tüm kullanım koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler sitede sunulacaktır. Bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamına gelir.

4. İçerik ve Hizmetlerden Yararlanma:
i. Sitede sağlanan hizmetlerin kullanımı burada yazılı koşullara ve mevzuatın öngördüğü izin ve sınırlamalara tabidir.
ii. Sitede yer alan; BATES GRUP, marka, tanıtım materyali, veri dosyası, yazılı metin, bilgi, haber, görüş, tavsiye, reklam, ilan, ses, müzik, video, fotoğraf, görsel ve benzeri içeriğin (“Hizmet İçeriği”) bir kısmı BATES GRUP tarafından, bir kısmı da diğer kaynaklardan sağlanarak yayınlanabilir.
iii. BATES GRUP başka web sitelerinden ya da bağlantılı sitelerden aktarılan bilgilerin, iletişimin, ticari elektronik iletilerin veya link verilen, bilgi verilen diğer web sitelerinin doğruluğunu ve güvenilirliğini taahhüt etmemekte ve hukuki hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.
iv. Sitede yer alan üçüncü şahıslara ait bilgiler ve yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. BATES GRUP ve/veya bu içeriğin sahipleri, içeriği ve hizmet koşullarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
v. Kullanıcıların, aksi BATES GRUP tarafından öngörülmedikçe, site sayfalarını, hizmetlerini ya da hizmet İçeriğini kullanarak ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklâm, ilan yapma ve benzeri girişimlerde bulunma, ticaret yapma hakkı yoktur.
vi. BATES GRUP, Site ve Hizmet İçeriklerini dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, site ve hizmetleri reklam ve promosyonlarla birlikte sunabilir. Reklam ve promosyonların doğrudan Site ve Hizmetlerle ilgili olması zorunlu değildir. BATES GRUP reklamlara ilişkin uygulama ve tarifelerini dilediği şekilde ve zamanda değiştirebilir.
vii. Hizmet içeriğinden ve hizmetlerden yararlanan kullanıcıların bu site ya da hizmetler aracılığıyla elde edeceği içeriğe bağlı riski üzerine aldığı kabul edilir. BATES GRUP, üçüncü şahıslar tarafından sağlanan hizmetler ve ürünlerle ilgili hiçbir sorumluluk veya garanti yükümlülüğü üstlenmemektedir. BATES GRUP ’nın satın alınacak hizmetlere veya ürünlere ait garanti yükümlülüğü yoktur, bu konuda kullanıcının başvurabileceği yegane merci hizmet sağlayıcı veya üreticidir.
viii. BATES GRUP’nın bu yönde bir yükümlülüğü olmaksızın, üyelere/hizmet sağlayıcılara ait, Siteye konulan, gönderilen, diğer üye veya kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı hizmet İçeriğini, ön elemeye tutma, inceleme, içeriğe dikkat çekmek, değiştirme, geri çevirme tamamen veya kısmen kapsamdan, yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır.
ix. BATES GRUP, kullanıcı/hizmet İçeriğini ticarete konu edebilir, bunlar üzerinde herhangi bir yolla gelir elde edebilir. Kullanıcı, kullanıcı İçeriğinin BATES GRUP tarafından kullanımına koşulsuz izin verdiğini kabul ve beyan etmiştir.

5. Site ve İçeriğin Kullanımından Sorumluluk:
i. Kullanım koşullarını kabul ederek Siteden herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş bulunmaktasınız. Kullanıcı kaynağı ne olursa olsun Sitede yer alan Hizmet İçeriğine veya Site üzerinden gerçekleştirilecek her türlü iletişime göre girişimde bulunmak ya da bulunmamak hakkına sahiptir. Bu konuda verilecek kararın hukuki sonuçları Siteye bağlanan Kullanıcının kendisine aittir. Yasalarca öngörülmüş olmadıkça BATES GRUP bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmez.
ii. BATES GRUP, Site üzerinden sağlanan içerik ve hizmetlerin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dâhil her türlü kullanım nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan veya kazanç kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz. Tüketici hakları saklıdır.

6. Garanti Olmaması:
i. Bu Site ve Hizmetler Kullanıcıların istifadesine olduğu gibi sunulmakta olup, yasalar tarafından izin verilen en geniş şekliyle, yazılı ya da sözlü özel ya da genel herhangi bir garanti içermemektedir.
ii. BATES GRUP, bu Sitede yer alan işlev ve Hizmetlerin güvenli ve hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da bu Sitenin hizmete sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber Sitenin kendisinin ya da 3. Şahıslara ait alt ve üst sitelerin/linklerin virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garantisini vermez.
iii. BATES GRUP, Site ve sağlanan Hizmetlerin; tüm beklenti, amaç ve özel ihtiyaçları karşılayacağı, kesintisiz ve yeterli kalitede olacağı yönünde açık ya da zımni bir taahhüt vermemektedir. BATES GRUP, Site, Hizmetler veya Hizmet İçeriği nedeniyle; kar kaybı gibi sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan, netice zararlarından veya dolaylı zararlardan dolayı Üye ve Kullanıcılara karşı hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.
iv. Kullanıcı/Üye, Site üzerinden herhangi bir ürün/hizmet satın almadan önce ilgili satış sözleşmesini (online lisans sözleşmesi) imzalamak (veya onaylamak) zorundadır. Satış işlemine ilişkin tüm şart ve koşullar ilgili sözleşmede düzenlenmiş olup, ilgili mevzuatta öngörülen dışında BATES GRUP başkaca bir sorumluluk üstlenmez, garanti vermez.
v. BATES GRUP, önceden haber vermeksizin Hizmetleri bazı ek koşullara bağlama, genel olarak site yayına son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, Hizmetleri, görsel tasarımı ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma veya ücretli hale getirme hakkını saklı tutar.

7. Alt ve Üst Linkler:
Bu sitede, BATES GRUP’nın sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir, link/bilgi verilebilir. BATES GRUP’nın erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, uygunluk, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve hizmetlerden ve bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından BATES GRUP sorumlu tutulamaz. Aynı sorumsuzluk kuralı, Kullanıcıların vereceği başka site linkleri, bilgileri için de geçerlidir.

8. Üyelik Koşulları:
i. Kayıt: BATES GRUP Hizmetlerin kullanımını Üyelik/Kayıt şartına bağlı tutabilir, farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Kayıt veya satış sırasında bazı kimlik ve iletişim bilgileri istenebilir, Hizmetler için kısmen veya tamamen ücret talep edilebilir veya hizmetlere kısıtlamalar getirilebilir.
ii. Üye Adı ve Şifre: Üye’ye ad ve şifre verilir veya Üye tarafından oluşturulur.
iii. Üyelik Bilgileri: Kayıt sırasında girilen, Site ve Hizmetlere yerleştirilen, iletilen veya bu Site ve Hizmetler aracılığıyla gönderilen her türlü; (i) kimlik bilgisi, (ii) iletişim bilgisi ya da (iii) Kullanıcı İçeriğinden Üye sorumludur. Kayıt için verilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğu kabul edilir. Kullanıcı adı ve şifrenin saklanması Üyenin sorumluluğundadır. Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak BATES GRUP hiçbir sorumluluk kabul etmez. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde BATES GRUPya da 3. Şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren Üye sorumludur. Varsa üyelik hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu Üyeye aittir. Üyeler, Site ve Hizmetlere iletilen veya bu Site ve Hizmetleri aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olunduğu kabul ve garanti etmiş sayılır. Üye, kullanıcı adı ve şifrenin izinsiz olarak kullanıldığı ya da ele geçirilme teşebbüsünde bulunulduğunu öğrenir öğrenmez gerekli tedbirleri almakla ve BATES GRUP’ya haber vermekle yükümlüdür.
iv. Ticari İletişim: Üye, Müşteri veya Kullanıcılar; BATES GRUP, diğer Üye ve Kullanıcılar veya BATES GRUP’nun sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen web sitelerinden, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderilebileceğini, ticari nitelikte olsun ya da olmasın her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğini beyan ve kabul etmiştir. Üye, dilediği zaman vermiş olduğu bu izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri ret etme hakkına sahiptir. Ret talepleri BATES GRUP tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınır. Ret yolları göndericisinin BATES GRUP olduğu elektronik iletilerde gösterilir.

9. Fikri ve Sınaî Haklar:
i. Sitenin fikri ve sınaî mülkiyet hakları BATES GRUP’ya aittir.
ii. Aksi belirtilmedikçe, Sitede yer alan ticari BATES GRUP, marka, isim alan adı ve diğer unsurların fikri ve sınai mülkiyet/telif hakları ya da kullanma lisans hakları BATES GRUP’ya aittir. Özel olarak belirtilmediği sürece burada yazılı koşullar Kullanıcılara bunları kullanma ya da bunlar üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunma hakkı vermez.
iii. BATES GRUP, Site ve Sitede yer alan Hizmetlerden yararlanabilmesi için siteYazılımı üzerinde şahsi kullanımla sınırlı olarak, münhasır olmayan, devredilemeyen, değiştirilebilir kullanma lisans hakkı tanımaktadır. Belirtilen kullanım dışında kalan tüm fikri ve sınaî mülkiyet hakları BATES GRUP’ya ait olup Kullanıcıya verilen izin, özel ya da genel başkaca herhangi bir mali hak ya da lisansı içermemektedir.
iv. Sitenin, bir kısmı ya da tamamı herhangi bir yolla (yazılı çıktı alma, diske kaydetme, başka bir siteye yerleştirilme, herhangi başka bir şekilde indirme gibi yollarla) kopyalanamaz, (kopyalarının dağıtımı dâhil olmak üzere), çoğaltılamaz, dağıtılamaz, yayımlanamaz, ödünç verilemez ve içeriği değiştirilip tahrip edilemez. Sitede yer alan, yayınlanan BATES GRUP’ya ait Site unsurlarının ya da formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek alınmaları yasaktır.
v. Sitede yer alan Hizmetlerin bir parçası olarak sağlanan 3. Şahıslara ait isim, BATES GRUP, marka ve diğer materyal ile içeriğin fikri mülkiyet hakları içerik sağlayıcılarına/hak sahiplerine aittir.
vi. Hizmet Sağlayıcılar/Kullanıcılar tarafından bu siteye gönderilen, iletilen, kullanılan, oluşturulan ya da bu site aracılığıyla 3. şahıslara iletilen her türlü kullanıcı/hizmet İçeriğinin gizlilik nit0eliğinin ortadan kalktığı ve herhangi bir fikri ve sınaî hakkı/telif/lisans hakkını içermediği kabul edilir. Kullanıcılar gizli ya da üzerinde fikri ve sınaî mülkiyet hakkı olduğu düşünülen herhangi bir içeriği eklediğinde, bu içeriğin “hukuki bir ayıp” içermediği ve bunları dijital iletim suretiyle yayınlama hakkı olduğu kabul edilir. Aksi halde tüm sorumluluk Kullanıcıya/Hizmet Sağlayıcıya aittir.
vii. Kullanıcı, web Sitesinde bulunan hiçbir veriyi toplamamayı, Siteye ait veritabanına erişmemeyi kabul ve taahhüt etmektedir.

10. Ziyaret Bilgilerinin Toplanması:
Site ziyaret edildiğinde web sunucuları sitenin ziyaretçi bilgisayarıyla haberleşmesini sağlamak üzere otomatik olarak bilgi toplamaya başlar. Bunun yanı sıra sitede yapılan ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sitenin hangi bölümünü tercih ettikleri, IP adresleri, domain tipi, tarayıcı tipi tarih ve saat gibi bilgileri ve web sitesi üzerindeki dolaşım izlenmekte, denetlenmekte ve saklanmaktadır. Kullanıcılara/Üyelere ait kişisel bilgiler BATES GRUP’nın Üyelerine/Kullanıcılarına verdiği hizmetin geliştirilmesi ve Kullanıcıların/üyelerin önerdiği hizmetlerin verilebilmesi için saklanır veya BATES GRUP adına hizmet sağlayan üçüncü şahıslara verilir. Sitenin kullanılması, belirtilen bilgilerin toplanması, işlenmesi ve saklanması konusunda kullanıcının BATES GRUP’ya izin verdiği anlamına gelir. BATES GRUP, kullanıcıların kişisel bilgilerinin güvenliği için gerekli önlemleri alacak ve teknolojik imkanlar dahilinde gerekli özeni sarf edecektir. BATES GRUP’nın güvenlik önlemlerine rağmen kullanıcının kişisel bilgilerinin üçüncü şahısların eline geçmesi halinde BATES GRUP’ya sorumluluk yüklenemez.

11. Müdahale Yasağı:
Site ve Hizmetlerin güvenliğini ihlal etmek ya da ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlallere teşebbüs edenler hakkında cezai işlem uygulanabilir ve kamu davası açılabilir. İhlali gerçekleştiren kişi veya kişiler, yasalar uyarınca, hakkı ihlal edilen kişi ve/veya BATES GRUP’ya karşı mali, hukuki ve cezai anlamda sorumlu tutulabilir.

12. Kullanım Koşullarını İhlal:
BATES GRUP sitede yer alan “Kullanım Şartları”, “Gizlilik Politikası”, “Satış Sözleşmesi” ne uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin Kullanıcıların Site ve Hizmetlere erişimi askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Koşulların Kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir. BATES GRUP’nın burada yazılı herhangi bir hukuki hakkı ya da tedbiri kullanmaması ya da uygulamaması, haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez.

13. Fikri Hak İhlal Bildirimi:
Bir fikri veya sınai hak ihlali ile karşılaşan Kullanıcılar, sitede bulunan fikri hak ihlal bildirim formunu doldurarak, formu BATES GRUP bilgi ve iletişim adreslerine gönderebilir.

14. Sona Erme:
Kullanıcı, ayrı bir Sözleşmede ya da Site içeriğinde düzenleme olmadığı sürece, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, Site ve Hizmetlerin kullanımına ve Üyeliğine son verebilir. Sitede öngörülmesi halinde üyeliğinin sonlandırılmasıyla ilgili adımların takip edilmesi zorunludur. BATES GRUP da; (i) Kullanıcının burada yazılı ya da BATES GRUP tarafından belirlenmiş koşulları veya politikaları ihlal etmesi halinde, (ii) Kullanıcının yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) BATES GRUP’nın varsa Kullanıcının yararlandığı Hizmetlerle ilişkin içerik ve hizmet sağlayıcılarıyla olan ticari ilişkisinin sona ermesi ve Hizmet ve servislerin kesilmesi halinde, (iv) Mevzuat veya İdari Düzenleyici Kuruluşların kararları uyarınca (v) Yasal düzenlemeler ya da mücbir sebeplere bağlı olarak Siteye erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (vi) BATES GRUP’nun takdirine bağlı olarak Site yayınının askıya alınması, durdurulması, son verilmesi ya da benzeri nedenlerle, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyeliği iptal edebilir, kullanımı engelleyebilir ya da son verebilir.

15. Kayıtlar:
Site ve Hizmetlerin kullanımından doğabilecek ihtilaflarda BATES GRUP’nın defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla BATES GRUP tarafından Kullanıcılara yapılan e-mail, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

16. Devir:
BATES GRUP, bu sözleşmeyi önceden bildirimde bulunmaksızın olarak istediği zaman kısmen veya bütünüyle devredebilir.

17. Uygulanacak Hükümler:
Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır.

18. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri:
Site ve kullanım koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Aydın (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

19. Bilgi ve İletişim:
Kullanım Koşullarına ilişkin sorularınız için info@batesgrup.com adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bryce Callahan Jersey